Naprawa klimatyzatorów

Samoistne wyłączanie się urządzenia, hałas, brak odpowiedniej temperatury wyjściowej lub problemy ze sterowaniem mogą pojawić się przy każdym urządzeniu. Każda z tych komplikacji może wynikać z nieprawidłowego montażu, braku regularnego serwisowania, ale także może być małą usterką związaną z użytkowaniem. Złota Klimatyzacja wie jak ważna jest prawidłowa naprawa klimatyzatorów, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo usługę serwisową na terenie Krakowa oraz okolic. Zrobimy wszystko, by mogli Państwo z powrotem, bezproblemowo korzystać ze swojej klimatyzacji.

Zakres usług

Źle lub niepoprawnie działające urządzenie chłodnicze może być przyczyną wielu kosztownych problemów. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, żeby regularnie, według zaleceń producenta serwisować urządzenie poprzez autoryzowany serwis. Brak takowego powoduje niewłaściwe działanie urządzenia co może spowodować na przykład pojawienie się zarodników grzybni w urządzeniu, co ma niemały wpływ na nasze zdrowie jak i samopoczucie. Poniżej kilka symptomów które powinny dać Ci do zrozumienia, że czas zadzwonić po fachowców.

 1. Nierówna praca albo samoistne wyłączanie się klimatyzatora – Po nieodpowiednim montażu, lub postawieniu zbyt blisko jakichś rzeczy (meble, ścianka działowa) urządzenie może mieć utrudniony przepływ powietrza, będzie starało się pracować optymalnie, lecz nie będzie to możliwe. Może to być powodem samoistnego wyłączania, ze względu na zainstalowany układ bezpieczeństwa.
 2. Klimatyzator hałasuje – jeżeli prowadzimy jakieś prace remontowe, bądź z jakiegoś powodu pojawia się duża ilość kurzu, nie włączajmy urządzenia. Może to skutkować zapchaniem filtra, co poprzedza właśnie jego głośna i niekulturalna praca. Używanie urządzenia które hałasuje może doprowadzić do uszkodzenia i zatarcia łożysk silnika lub wentylatora w jednostce.
 3. Nie chłodzi/nie grzeje – w tym wypadku brak odpowiedniej temperatury wyjściowej również powinien nas zaniepokoić. Należy sprawdzić czy substancja chłodząca ma odpowiedni poziom, oraz czy element rozprężony nie jest zablokowany
 4. Nie działa sterowanie – czy na urządzeniu czy na pilocie. Należy wezwać serwis. Jak każde urządzenia na rynku i klimatyzatory mają swoje usterki. Wyżej wymieniona nie jest jakoś szczególnie skomplikowana, ale uniemożliwia poprawne korzystanie z urządzenia.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje naprawa klimatyzatorów oferowana przez firmę Złota Klimatyzacja?

  Naprawa klimatyzatorów oferowana przez naszą firmę nie posiada określonej wartości, gdyż każda usterka jest inna. Skontaktuj się z nami, a po krótkim wywiadzie telefonicznym będziemy w stanie podać orientacyjną kwotę za usługi.

 2. W jakim okresie najlepiej serwisować klimatyzatory?

  Najlepszym okresem na standardowy serwis i naprawę klimatyzatorów jest czas zimowy. Chłodna pogoda chroni nas przed używaniem niesprawnego urządzenia. W przypadku usterek zalecamy natychmiastowy kontakt z naszą firmą.

 3. Jak często klimatyzatory powinny być serwisowane?

  Klimatyzatory najlepiej sprawdzać pod kątem problemów przed każdym sezonem. Pozwala to utrzymać posiadane urządzenie w czystości oraz sprawności.